Celem programu jest:

promowanie ochrony środowiska, zwiększanie świadomości i odpowiedzialności ekologicznej oraz budowanie wrażliwości ekologicznej wśród młodzieży.
Program zachęca uczniów do podejmowania lub kontynuowania projektów ekologicznych.

Świadomość ekologiczna nie może być tylko ładnie brzmiącym hasłem. Zdecydowanie musi iść za tym coś więcej, “coś” czyli DZIAŁANIE.

Pomagać i wspierać ekologię można na milion różnych sposobów o czym przekonaliśmy się podczas I edycji EKO‑czynnych. To, co cieszy najbardziej po zakończonym sukcesem programie to świadomość ekologiczna tysiąca szkół, które wzięły udział w konkursie.

Nie mogliśmy zatem poprzestać na jednej edycji. Kontynuujemy program i jego cele, w poszukiwaniu szkół, które pokażą jak można działać na rzecz ekologii i środowiska.

Celem programu jest w dalszym ciągu i przede wszystkim edukacja ekologiczna młodzieży, kształtowanie proekologicznych postaw wśród uczniów oraz wsparcie inicjatyw szkolnych związanych z ochroną środowiska.

W ramach programu II edycji EKO‑czynni organizowane są dwa konkursy:

EKO‑projekty

skierowany do zespołów szkolnych

EKO-reakcje

skierowany do indywidualnych uczniów

(jeśli chcesz dowiedzieć się więcej kliknij tutaj)

Jeśli jesteś nauczycielem szkoły średniej pełnej aktywnych i zmotywowanych uczniów, lubisz podejmować działania pro-edukacyjne i ekologiczne to nie wahaj się dłużej i zgłoś się wraz z zespołem do konkursu EKO‑projekty.

Konkurs polega na wspólnym stworzeniu projektu ekologicznego, który pokaże jak można poprawić i wesprzeć środowisko w którym żyjemy. Możecie skorzystać z proponowanych kategorii lub zainicjować swoją kategorię pracy. Projekt, który opiszecie może być dodatkowym działaniem do projektu w trakcie realizacji lub projektem przyszłościowym jeszcze nierozpoczętym. Pamiętaj, aby najpierw założyć konto i zarejestrować szkołę, aby przejść do następnych kroków. O szczegółach konkursu przeczytacie w zakładce konkurs EKO‑projekty.

Harmonogram konkursu

30.11.2021 - 24.03.2022

Rejestracja Zespołów i zgłoszenie prac konkursowych

25.03.2022 - 10.05.2022

Ocena prac konkursowych

11.05.2022

Ogłoszenie wyników prac konkursowych

Działajcie dla natury:
Atrakcyjne nagrody czekają

Patronat honorowy:

Patronat:

Patronat medialny:

Organizator: